Hürriyet Mah Doktor Cemil Bengü Cad No : 68 Kağıthane / İSTANBUL
0532 401 89 51
0552 793 46 51

Fotoselli Kapı

captcha

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Fotoselli Kapı

Estetik kaygılarla azami ölçütlerde şeffaflık istenen otomatik kayar kapılardır.

Cam paneli tutan özel inox askılı (manetli) yapıda veya camın özel bir profille üstten asılması şeklinde imal edilir.

Çift ve tek yöne uygulamaları mevcuttur.

Günümüz modern mimarisi hemen her mekanda maksimum şeffaflık arayışı içerisinde olduğundan fotoselli kapı uygulamalarında bu talebi gözardı etmek olanaksız olmuştur.

Fotoselli cam kapı uygulamasında cam manetli (tutuculu) otomatik kayar kapılar mümkün olan en düşük seviyede profil kullanılarak veya hiç profil kullanmadan cam panelleri manetlerle mekanizmaya bağlayarak yapılabilmektedir.

Birinci uygulama şeklinde cam paneller sadece üst kısmından özel bir profille taşıtılmaktadır.

Fotoselli cam kapılar da bu uygulama şekli içerisinde düşey profiller kullanılmazken kanat altında bir baza profillinin kullanılıp kullanılmaması tamamen isteğinize kalmaktadır.

İkinci bir yöntem olan inox askı aparatları cam panelin üzerine açılan deliklere vidalanan paslanmaz çelik tutucularla kanadın askılanması prensibine dayanır.

Kullanılan inox manetlerin maliyeti transparan fotoselli kapı fiyatı bakımından bir miktar artışa neden olsada, yöntem fotoselli cam kapı fiyatları bakımından oluşan artışı, sağladığı ekstra şeffaflık ile telafi etmektedir.

Bu uygulama da ekseriyetle maksimum cam görüntüsü elde edilmek istendiği için başka bir profil kullanılmaz.

Fakat istenmesi halinde birleşim noktalarında silikon contalar ve alt baza profilli uygulamak mümkündür.

Üst askı profili uygulamalı fotoselli cam kapı :

10mm temperli emniyet camından oluşturulan kanat camları kenarları rodajlanarak kesiciliği yok edilir ,yuvarlatılır ve pürüzsüz hale getirildikten sonra üst taraftan özel bir profille askıya alınır.

Tek veya çift kanatlı uygulamaları sabitli veya sabitsiz olarak imal etmek mümkündür.

Tek kanatlı çerçevesiz otomatik kayar kapı sistemlerinin minimum kanat açabilme mesafesi 700mm – maksimum açma mesafesi ise 2000mm olabilmekte.

Çift kanatlı çerçevesiz uygulamada ise minimum geçiş genişliği 800mm – maksimum geçiş genişliği 3000mm olabilmektedir.

Inox askılı otomatik fotoselli cam kapılar :

Profil askılı uygulamayla aynı şekilde 10mm temperli şeffaf veya renkli camlarla imal edilen paneller rodaj işleminin yanı sıra inox askı aparatlarının (manetlerinin) vidalanabileceği deliklerin oluşturulmasıyla tamamlanır.

Mekanizma kapağının inox askı aparatlarıyla bütünlük sağlaması açısından naturel eloksallı alüminyum veya alüminyum üzeri paslanmaz çelik kaplamalı olarak tercih edebilirsiniz.

Tek kanat inox askılı fotoselli cam kapı sistemlerinin minimum kanat açabilme mesafesi 700mm – maksimum açma mesafesi ise 2000mm olabilmekte.

Çift kanat inox askılı uygulamada ise minimum geçiş genişliği 800mm – maksimum geçiş genişliği 3000mm olabilmektedir.